Myčka kol Raccoon

Vývoj této elektroniky začal požadavkem od našeho nového zákazníka na redesign řídící elektroniky do nově vyvíjené myčky autobilových kol Racoon.

Původní řídící elektronika byla příliš velká do vybraného rozvaděče a bylo třeba ji redesignovat.
Na řadu přišlo naše vývojové oddělení a z jednovrstvé desky složené z velkých vývodových součástek a drátových propojek se stala kompaktní řídící jednotka složená z komponent určených pro povrchovou montáž (SMD), připravená na malosériovou výrobu.

I když tato řídící jednotka obsahuje mimo jiné i výkonové spínací prvky, které přes stykače ovládají motory s výkonem 4 kW, celá elektronika se vešla do malé montažní krabičky určené pro montáž na DIN lištu do rozváděče.

Projekt dále pokračoval vývojem LED zobrazovacího ciferníku pro indikaci nastaveného času cyklu umývání kol a senzorem dotyku ovládacího terčíku přes 1 cm tlusté potištěné sklo pro ovládání funkcí celé myčky.
Tento LED a dotykový panel komunikuje dvouvodičovou sériovou komunikační linkou s řídící jednotkou přes kterou si vyměňují data.

Pro servisní úlohy zákazníka byla navržena odečítací jednotka celkového vykonaného počtu umývacích cyklů konkrétní myčky. Jednotka dále dokáže vyčíst identifikační číslo myčky i počet předepsaných čištění myčky zákazníkem.

Grafický design a mechanické zpracování hliníkové krabičky mělo na starosti naše technické oddělení.

Prohlédněte si finální produkt na stránkách našeho zákazníka pomocí odkazu níže.

  • KLIENT TG PNEU s.r.o
  • ROK 2021
  • ČINNOST Vývoj a výroba elektroniky a montážní krabičky
NAHORU