Signalizační světlo RG45

Signalizační světlo s červenou a zelenou barvou, ovládané pomocí externího čidla nebo programovatelného logického automatu.

Světlo bylo vyvinuto dle požadavků společnosti LogTech pro realizaci jejich projektu signalizování v klimaticky kontrolovaných halách a to při provozu ve velmi nízkých teplotách až do -30°C.

Splnění tohoto kritéria bylo dosaženo využitím robustních šroubovacích konektorů s ochranou IP67 a kompletním lakováním interní elektroniky. Samotné světlo je složeno z 96 nízkovýkonových LED diod určených do zhoršených klimatických podmínek.

Dalším důležitým bodem zadání byla také možnost ovládat světlo pomocí PLC, nebo čidla, s různou konfigurací výstupu (NPN/PNP) a to bez nutnosti světlo jakkoliv nastavovat. Nastavení jasu je možno před instalací světla pomocí interního přepínače.

Pro vytvoření konstrukce světla byly využity hliníkové profily s kulatými mléčnými difuzéry, které dobře rozptylují světlo a zároveň zajišťují jeho viditelnost bez ohledu na úhel montáže zařízení. Dále byly navrženy koncové krytky pro instalaci konektorů, které také disponují úchytkami pro kabely o průměru až 5 mm. Ty byly poté vyrobeny pomocí SLS 3D tisku z odolného nylonového materiálu.